V letošnjem šolskem letu je že 7. leto zapored v organizaciji Francoskega inštituta potekalo slaščičarsko tekmovanje Zlati makron, namenjeno učencem francoščine osnovnih in srednjih šol v Sloveniji. Sodelujoči učenci so morali pripraviti francosko slaščico, jo fotografirati in v francoščini napisati izvirno predstavitveno besedilo.

Letos je bila konkurenca še posebej huda, saj je bila udeležba rekordna, visoko število sodelujočih učencev pa priča o tem, da je tekmovanje med učenci francoščine vsako leto bolj popularno. Žiriji je tudi letos predsedoval slaščičarski mojster Naser Gashi, ki ga je vodnik Gault&Millau Slovenija nedavno razglasil za najboljšega slaščičarja v Sloveniji.

Med sedmimi nagrajenci v kategoriji »Osnovne šole« je tudi učenka OŠ Trnovo, devetošolka Lija Švent, ki je žirijo prepričala s francosko klasiko, limonino pito z meringo, in ustvarjalnim predstavitvenim zapisom v francoščini.

Tarte au citron et à la meringue (limonina pita z meringo)
Tarte au citron et à la meringue (limonina pita z meringo)

Nagrajenci bodo prejeli diplomo in čudovito knjigo o francoskem slaščičarstvu, napisano v francoščini.

Liji iz srca čestitamo in ji želimo še veliko kulinaričnih užitkov in uspeha pri učenju francoskega jezika.

Saša Vidmar, učiteljica francoščine

Dostopnost