Že mesec dni in več nas pesti suša. Rastline in živali nimajo dovolj vode. Živali, ki ne morejo do reke ali potočka, so ostale brez pitne vode. Med njih sodijo vse domače živali, nekatere ptice, ježki in druge divje živali. Pomagamo jim tako, da pripravimo pitnike. To so posode, v katere vsak dan nalijemo svežo vodo. Ptice bodo vesele nizkih širokih podstavkov, ki se ne bodo prevrnili. Dobro je, da so keramični, da so težki. Ptice se bodo rade tudi skopale. Njihov pitnik mora biti postavljen stran od mačk. Ježki so letošnjo pomlad še posebej ogroženi, saj so se mesec dni prehitro prebudili iz zimskega spanja (hibernacije). Zvečer jim nastavimo kvalitetno mačjo hrano in vodo. Oslabelega ježka odnesimo na Kliniko za ptice in plazilce v Murgle.

Ob vsakem stiku z dragoceno pitno vodo varčujmo, naj ne teče ali kaplja. Vodo imenujemo modro zlato – to pa pove vse, kajne?

Mojca Furlan

Dostopnost