Tudi letos so v marcu poleteli zmaji miru.

Vsako leto jih otroci po vsem svetu spuščajo v okviru mednarodnega projekta Talking kites around the world mreže iEARN, ki združuje učence in učitelje z vsega sveta. Projekt, v katerega se naša šola vključuje že več kot desetleje, poteka v spomin na Janusza Korzcaka, poljskega zdravnika, pisatelja in pedagoga  ter velikega borca za otrokove pravice.

Učenci so spoznavali različne pomembne vrednote kot so strpnost, različnost in sprejemanje drugih, sobivanje z drugimi ljudmi, učiti se prisluhniti drugim in sebi.

Letos je projekt potekal drugače kot pretekla leta, saj so se po začetnih dejavnostih šolska vrata zaprla in so otroci dejavnosti izvajali na svojih domovih.

Kljub temu, da je bila letos šola prazna, so učenci 3. razredov v domačem okolju in ob podpori staršev izdelali zmaje miru, nanje zapisali sporočila za boljši svet in jih spuščali na svojih dvoriščih, terasah, balkonih.

Naj se sporočila in želje otrok zares uresničijo!

Sonja Stepančič, za aktiv 3. razredov

Dostopnost