V petek, 10.1.2020, so imeli učenci 4. razredov ter 5.b in 5.c tehniški dan. Obiskali so festival Hokus Pokus, ki se ponaša z interaktivnimi delavnicami, kjer se prepletata znanost in umetnost. Letošnja tema festivala je bila »prostori/okolja«.

Petošolci so se udeležili dveh delavnic: ustvarjanja elektronske slike s pomočjo prevodne barve in delavnice Muzeja arhitekture in oblikovanja, kjer so za par ur postali pravi urbanisti in izdelali maketo mesta.

Četrtošolci so sodelovali v delavnici animiranega filma in ustvarili laboratorij, na lesenih deščicah so narisali hiše in kompozicijo dopolnili z žebljički in volno, ena od skupin pa je spoznala osnove programiranja.

Naši učenci so na festivalu sodelovali tudi s posnetki eksperimentov, ki so se navezovali na temo festivala. Posnetke smo si skupaj z učenci iz drugih šol ogledali na velikem platnu v Festivalni dvorani. Glavno nagrado je osvojila učenka Hana Skubic iz 4.c. Iskrene čestitke!

Tadeja Dović, za aktiv 4. in 5. razredov